جوانسازی پوست
جوانسازی صورت

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت یکی از چندین علت مراجعه ي بيماران به پزشك زيبايی است. بیشتر مراجعین برای جوانسازی صورت نارضايتي از حالتی يا خطوطي در صورت خود دارند كه گاه خود مراجع علت دقيق نارضايتي را درست متوجه نشده است و يك عدم رضايت كلي از صورت و يا حالت صورت خود ابراز می کند.
مثلا یکی از بيماران که برای جوانسازی صورت مراجعه کرده بود اظهار مي داشت كه گونه ي كوچكي دارد و تمايل دارد كه گونه اش با تزريق فيلر برجسته تر شود. گاه تزريق اين فيلر در گونه باعث احساس رضايت بيمار نمي شود، چرا كه علت عدم رضايت بيمار از صورت خود، صرفا بر جسته نبودن گونه نبوده، بلكه احساس افتادگي است كه در صورت بوجود امده و  باعث نا خشنودي فرد شده است.  یا گاه بيمار احساس مي كند صورتش غمگين تر از قبل است و يا ابراز مي كند كه شادابي صورتش را از دست داده است.
جوانسازی صورت
جوانسازی صورت در مطب خانم دکتر سامیه موحد
پس اصلاح حالات هيجاني صورت، كه كد هاي ان توسط پزشك معالج مشخص ميشود، بهترين اقدام براي حصول زيبايي و جواني بيشتر و بهترين اقدام ضد پيري در صورت مراجعه كننده مي باشد.
پس اصلاح حاللت هيجاني صورت ،. كه پزشك با بررسي كل صورت و برنامه ريزي پلن درماني در كل صورت براي ايجاد تقارن- توازن كه همان زيبايي است، به مراجع در ايجاد احساس رضايت از چهره ي خود ، كمك شاياني خواهد كرد.
بيمار چه زماني به پزشك زيبايي مراجعه مي كند؟
انگيزه ي مراجعه ي بيمار به پزشك زيبايي مي تواند بازخورد اطرافيان باشد و يا تمايل به داشتن چهره اي جوان تر يا زيباتر، گاه در شرايط بحران روحي انجام پروسه هاي  زيبايي را، مفري براي گذر از اين بحران مي دانند كه ممكن است درست نباشد. و گاه انگيزه ي مراجعه، نزديك بودن زمان يك مراسم خاص و يا ديداري خاص باشد.
هرآنچه كه هست، بهترين روش داشتن هدف طولاني مدت در رسيدگي به پوست و داشتن چهره اي جوان تر و زيباتر است.

فرآیند پيري صورت چگونه است؟

پيري در پوست شامل، نازك شدن تدريجي پوست و كاهش الاستيسيتي  آن ناشي از كم شدن كلاژن و الاستين پوست است كه در طول زمان رخ مي دهد. از طرف ديگر در صورت استحاله ي بيومتريك اتفاق مي افتد.
بازجذب استخوان هاي صورت، تحليل بافت هاي زيرجلدي و افتادگي و يا تحليل بافت چربي در مناطقي از صورت كه باعث تغيير شكل صورت و ايجاد ظاهر پيري در صورت مي شود.
پس پیر شدن صورت، تنها خط و خطوط صورت نيست. چه بسا خطوط صورت مي تواند در اثر عوامل مختلف مثل انقباض هاي عادتي عضلات چهره، و يا عوامل بيروني مثل استعمال دخانيات، آسيب ناشي از آفتاب، كم آبي پوست هم بوجود بيايد.
جوانسازی صورت
جوانسازی صورت در مطب خام دکتر سامیه موحد

درمان فرآیند پيري صورت

با اين تعاريفي كه از پيري صورت عنوان شد مي بينيم كه درمان ضدپيري تنها شامل از بين بردن خط و خطوط نيست و از بين بردن خط و خطوط صورت، موجب جوانسازی صورت نمی شود. بلكه روند پيري كه در صورت اتفاق مي افتد و در افراد مختلف متفاوت است را بايد اصلاح نمود تا جوانسازی صورت اتفاق بیفتد و اين فرآیند الزاماً و در اكثر مواقع درمان مولتي فاكتوريال است یعنی باید از چند جهت درمان صورت پذيرد كه با توافق پزشك و بيمار، درمان شروع مي گردد.
جوانسازی صورت
جوانسازی صورت در مطب خام دکتر سامیه موحد

مراحل درمان پيري صورت

اولين مرحله ي درمان ضدپيري در جوانسازی صورت، توافق بين مراجع و پزشك براي اقدامات لازم كه مورد قبول واقع شده است، مي باشد و بعد درمان شروع می شود. این درمان برای جوانسازی صورت، در جهت بهتر كردن حالاتي از صورت بيمار كه مورد قبول وي نمي باشد، صورت می پذیرد. سوال بعدی این است که جوانسازی صورت با چه چيزي و با چه روندي بايد صورت بگيرد. اين تصميمي است كه پزشك بايد بگيرد و باید براي بيمار توضيح داده شود. مشاوره ي پزشك و طرح راه درمان، بسيار مهم است.
نكته ي مهمي كه پزشك در مشاوره بايد به آن توجه كند: تشخيص  BDD يا Body Dysmorphic Disorder است كه در آن فرد تصورات غير منطقي از بدن خود دارد و ايرادات بسيار جزئي را مختل كننده و آزاردهنده مي يابد.
به عبارتي تصوير ذهني بيمار از صورت و بدن خود، بسيار مهم است كه واقعي باشد، چون گاهي نارضايتي بيمار گونه اي وجود دارد و گاهي رضايت بيش از حد كه شايد لازم باشد رسيدگي هايي براي صورت انجام پذيرد.
ما در درمان ضدپيري، بسته به اينكه فرد در چه سني، با چه اختلالاتي، با چه بيماري زمينه اي، در چه فرهنگي، با چه نوع پوستي به ما مراجعه كرده است بايد طرح درمان بريزيم و مسلماً اين طرح درمان نيازمند دوره ي زماني و مراجعات مكرر مي باشد.
به ندرت اقدامات در يك جلسه، نهايت نتيجه را به ما مي دهد.بهترين روش اقدام پلكاني است.و اينكه قدم به قدم ، روند پيري ايجاد شده را ،درمان و چهره ايي زيباتر و جوانتر را براي مراجع ايجاد كنيم .
شاد باش و شاد زي .

درباره ما

ما با قدرت تشخیص صحیح، پوستی زیباتر و چهره ای جوانتر از امروزتان را برای شما خلق می کنیم.

صفحه اینستاگرام خانم دکتر سامیه موحد:

ساعت کاری مطب

دوشنبه و چهارشنبه: از 14:00 تا 19:00


یکشنبه و سه شنبه: 09:00 تا 16:00


شنبه، پنج شنبه و جمعه مطب تعطیل می باشد.

پاسخگویی تلفنی مطب از شنبه تا چهارشنبه